Akutní případy budou ošetřeny v daný ordinační den po domluvě s rehabilitačním lékařem.
Východní medicína
Na následujícím videu se můžete podívat na Tomáše Bezděka při instruktáži cvičení "čajového šálku" v parku v Horšovském Týně
Po delší době máme k dispozici akupunkturní pero Promed. Proti Acupenu je vybaveno silnějším mikrofonem, ledkami a můžete jej také připojit k počítači. Cena 3400,-Kč
Systém slouží jako pomocník při posuzování energetického stavu lidského těla a při jeho ladění. ACU-M využívá zkušeností čínské medicíny a zároveň se orientuje i na metodiku, kterou v minulém století vypracoval Willy Penzel. Pro zájemce o ACUM jsme připravili i nabídku splátkového prodeje. Po zaplacení poloviny ceny Vám umožníme splatit druhou polovinu na 3-5 splátek dle Vašeho výběru, a to bez navýšení ceny.
V Číně i Egyptě se používaly baňky jako nepostradatelná součást léčení. V okolí působení baňky se zlepšuje krevní a lymfatický oběh, snižuje se napětí a uvolňují se svalové spazmy. Baňková terapie patří mezi nejúčinnější metody k odstraňování zatvrdlin, tuhých a bolestivých míst, hlavně na zádech a krční páteři.
Baňkování i moxování jsou součástí tradiční čínské medicíny. Představují souhrn praktických vědomostí a dovedností při řešení různých zdravotních potíží. V knize je krátce nastíněna historie obou metod a popsány techniky aplikace baněk i moxy a indikace s kontraindikacemi. Následuje popis topografie meridiánů a akupunkturních bodů, které k aplikaci baněk a moxy využíváme. Především však kniha nabízí jednotný koncept pojetí diagnostiky a postupy pro provádění masážnmích a regulačních metod. Přiřazuje baňkování a moxování k ostatním masážním metodám, které jsou v současné době používány. Objednávejte ZDE.
spočívá v nahřívání akupunkturních bodů sušenou natí pelyňku černobýlu. Napomáhá zlepšení obranyschopnosti, zrychluje látkovou výměnu, zvyšuje prokrvení, uvolňuje svalstvo, stabilizuje vegetativní nervový systém. Působí na krevní systém, rozšiřuje cévy a snižuje krevní tlak.
{gallery}rehabilitace_a_cvičení/moxa{/gallery}
Tradiční čínská medicína popisuje v systému pěti elementů element vody jako první fázi. Z elementu vody, tzv. „velkého jinu“, se vytvářejí zbývající elementy – dřevo, oheň, kov a konečně země. Element vody stojí na počátku vzniku elementů.
Moderní medicína není až tak vzdálená tomuto výkladu, protože víme, že považujeme v teorii vzniku života vodní prostředí za základní. Když se odebral člověk na pevninu, vzal si s sebou vodní element v obrovském množství. Podíl vody v našem těle tvoří až 70%. Dvě třetiny se nacházejí v buňkách, dílem mezi buňkami a nejmenší část je v krvi a lymfě. Voda tvoří nezbytné prostředí pro průběh veškeré výměny látkové u člověka.
Verbální komunikace nás provází v každodenní praxi. Klient si obvykle dojednává termín první návštěvy. Zdravíme se verbálně s klientem a během anamnézy pozorně nasloucháme. Kromě bezesporu důležitých informací o jeho zdravotním stavu, lékařských vyšetřeních a dosavadním léčení je zajímavé slyšet, jak se vyjadřuje.
Normální hlas není vůbec nápadný přes všechny individuální rozdíly. Není ani hlasitý ani tichý, měly by znít jasně a zřetelně a žádné zabarvení hlasu nevzbudí naši pozornost. Na druhé straně se z jeho hlasového projevu dá odvodit první dojem o jeho energetické situaci.
Prvním upozorněním je již síla hlasu a rychlost řeči. Tendence k přebytku energie se projevuje nápadně hlasitou řečí, silným hlasem, zatímco tichý, slabý hlas ukazuje na osobu s tendencí k nedostatku energie.