Reha Arnika

....rozhýbáme vaše tělo

Akutní případy budou ošetřeny v daný ordinační den po domluvě s rehabilitačním lékařem.


 

Východní medicína

bowenovaDovolujeme si Vám na našem oddělení nabídnout úžasnou techniku, pro uvolnění svalů a kloubů pohybového ústrojí. Bowenova tlaková masáž, známá jako "Bowenova technika", je velmi šetrná technika, která pomáhá udržovat celé tělo v přirozené rovnováze. Tím pomáhá nastartovat přirozený proces sebeuzdravování lidského organismu. Jde o dynamický systém masáže svalů a pojivové tkáně. Jako masážní technika je uznávána a úspěšně užívána ve zdravotnictví po celém světě. Terapii u nás na oddělení prování Andrea Suková- fyzioterapeutka, lze se objednávat od července na tel. 379428620

Bowenova technika patří mezi holistické, velmi šetrné, zcela neinvazivní a nediagnostické metody (tělo je zde vnímáno jako celek, bez zaměření na problematické partie). Můžeme ji popsat jako velmi jemnou a šetrnou manipulaci s měkkou tkání (svaly a šlachy). Skládá se z jednotlivých pohybů přes určené a přesně definované body lidského těla. Unikátní je právě tento pohyb, kdy bowenista svými prsty nebo palci pohybuje kůží přes sval nebo šlachu, poté vyvine velmi jemný tlak (asi jako bezbolestný tlak na oční kouli) a po krátké čekací době a stále pod stejným tlakem sklouzne s kůží zpět. Mezi jednotlivými sériemi pohybů - tzv.procedurami - jsou krátké (asi 2-minutové) pauzy. Ty poskytují tělu čas ke "zpracovaní" informace a umožní maximální využití těchto pohybů. Tato technika se zabývá nejen kontrakcemi ve svalech, ale i ve svalové fascii. Ta představuje z hlediska fyziologie člověka zcela jedinečnou strukturu. Jedná se o spojitou tkáň, táhnoucí se od hlavy až ke špičkám prstů. Po cestě obepíná každý sval, orgán a svalové vlákno. Fascie se skládá ze dvou vrstev: vnější obsahuje tuk, vnitřní je tenká a pružná. Mezi oběma vrstvami se nacházejí žíly, tepny, lymfatické cévy, prsní žlázy a obličejové svaly. Hluboká fascie obaluje stěnu celého těla, končetin a drží svaly u sebe a zároveň je odděluje a dělí je na jednotlivé funkční skupiny. Hluboká fascie umožňuje pohyb svalů. Má podpůrnou a stabilizační funkci. Fascie usnadňuje lymfatický a krevní oběh. Diferenciace hluboké fascie začíná přechodem obalu jednotlivých svalů ve fascii, která obaluje snopce svalových vláken, jež se dále diferencuje na tkáň pronikající dovnitř svalových vláken. Tento systém je plynule napojen na systém šlach, prostřednictvím nichž se svaly upínají na další struktury (kosti, vnitřní orgány). Pokud kontrakce fascie dokážou produkovat dysfunkce dalších struktur (orgánů, kloubů, atd.), může uvolnění kontrakce fascie pomocí BMT vést k obnovení funkčnosti příslušné struktury.
Uvolněním nejrůznějších omezení a kontrakcí v rámci myofasciální struktury například pomocí BMT dosahujeme zlepšení krevního oběhu, lymfatické drenáže či vodivosti nervových vzruchů. Kromě toho často dochází k vylepšení funkce vnitřních orgánů (somatoviscerální reflexní vazba). Myslí se tím stavy, kdy myofasciální kontrakce přímo způsobují viscerální symptomy (tachykardie, průjmy, zvracení, anginu pectoris, poruchy menstruace apod.). Ze základního principu fungování BMT vyplývá, že se nesoustředíme na uvolňování kontrakcí v jednom konkrétním svalu, ale pracujeme s celými oblastmi těla (kvadranty), popřípadě pracujeme s celým tělem. Tento přístup vede k uvolnění na několika úrovních těla povrchových i vnitřních a k přímému nebo nepřímému ovlivnění vnitřních orgánů, takže
dochází k celkovému zlepšení zdravotního stavu.

Číst dál: BOWENOVA TERAPIE

miniSystém slouží jako pomocník při  posuzování energetického stavu lidského těla a při jeho ladění. ACU-M využívá zkušeností čínské medicíny a zároveň se orientuje i na metodiku, kterou v minulém století vypracoval Willy Penzel. Pro zájemce o ACUM jsme připravili i nabídku splátkového prodeje. Po zaplacení poloviny ceny Vám umožníme splatit druhou polovinu na 3-5 splátek dle Vašeho výběru, a to bez navýšení ceny.

Číst dál: ACUM - moderní akupunktura

bankyV Číně i Egyptě se používaly baňky jako nepostradatelná součást léčení. V okolí působení baňky se zlepšuje krevní a lymfatický oběh, snižuje se napětí a uvolňují se svalové spazmy. Baňková terapie patří mezi nejúčinnější metody k odstraňování zatvrdlin, tuhých a bolestivých míst, hlavně na zádech a krční páteři.

 

Číst dál: Baňkování

Baňkování i moxování jsou součástí tradiční čínské medicíny. Představují souhrn praktických vědomostí a dovedností při řešení různých zdravotních potíží. V knize je krátce nastíněna historie obou metod a popsány techniky aplikace baněk i moxy a indikace s kontraindikacemi. Následuje popis topografie meridiánů a akupunkturních bodů, které k aplikaci baněk a moxy využíváme. Především však kniha nabízí jednotný koncept pojetí diagnostiky a postupy pro provádění masážnmích a regulačních metod. Přiřazuje baňkování a moxování k ostatním masážním metodám, které jsou v současné době používány. Objednávejte ZDE.

spočívá v nahřívání akupunkturních bodů  sušenou natí pelyňku černobýlu. Napomáhá zlepšení obranyschopnosti, zrychluje látkovou výměnu, zvyšuje prokrvení, uvolňuje svalstvo, stabilizuje vegetativní nervový systém. Působí na krevní systém, rozšiřuje cévy a snižuje krevní tlak.

{gallery}rehabilitace_a_cvičení/moxa{/gallery}

tokorikiKosmetické ošetření těla horkými mušlemi - LAVA SHELLS

* Ošetření celého těla peelingem s krystalky cukrové třtiny
* Hydratace pokožky prvotřídními kokosovými oleji
* Masáž celého těla horkými mořskými mušlemi
* Celotělový zábal s aplikací kokosového másla

Číst dál: Rituál Tokoriki

Tradiční čínská medicína popisuje v systému pěti elementů element vody jako první fázi.  Z elementu vody, tzv. „velkého jinu“, se vytvářejí zbývající elementy – dřevo, oheň, kov a konečně země.  Element vody stojí na počátku vzniku elementů.

Moderní medicína není až tak vzdálená tomuto výkladu, protože víme, že považujeme v teorii vzniku života vodní prostředí za základní. Když se odebral člověk na pevninu, vzal si s sebou vodní element v obrovském množství. Podíl vody v našem těle tvoří až 70%. Dvě třetiny se nacházejí v buňkách, dílem mezi buňkami a nejmenší část je v krvi a lymfě. Voda tvoří nezbytné prostředí pro průběh veškeré výměny látkové u  člověka.

Číst dál: Pijete vodu?

Verbální komunikace nás provází v každodenní praxi. Klient si obvykle dojednává termín první návštěvy. Zdravíme se verbálně s klientem a během anamnézy pozorně nasloucháme. Kromě bezesporu důležitých informací o jeho zdravotním stavu, lékařských vyšetřeních a dosavadním léčení je zajímavé slyšet, jak se vyjadřuje.

Normální hlas není vůbec nápadný přes všechny individuální rozdíly. Není ani hlasitý ani tichý, měly by znít jasně a zřetelně a žádné zabarvení hlasu nevzbudí naši pozornost. Na druhé straně se z jeho hlasového projevu dá odvodit první dojem o jeho energetické situaci.

Prvním upozorněním je již síla hlasu a rychlost řeči. Tendence k přebytku energie se projevuje nápadně hlasitou řečí, silným hlasem, zatímco tichý, slabý hlas ukazuje na osobu s tendencí k nedostatku energie.

Číst dál: Hlasová diagnostika


 

MUDr. Zdeněk Šos

Pondělí:   8:00 - 12:00
Horšovský Týn - rehabilitace, na objednání,

tel. 379 428 620
Úterý:     8:00 – 12:00
Staňkov, na objednání tel.379484177

Holýšov, na objednání tel.379 491 583

Čtvrtek:   8:00 - 12:00
Domažlice, Poliklinika II, U Nemocnice 148,
na objednání tel. 374 442 000, mobil 601593370 
Pátek: 8:00 - 12:00
Horšovský Týn – na objednání tel. 379 428 620

MUDr. Iveta Holečková      

Úterý:     8:30 - 15:00
Domažlice, Školní ulice / rehabilitace J.Kalousové/

na objednání tel.606 336 509
Středa:   8:00 – 12:00
Horšovský Týn - dle objednávky tel. 379 428 620

Čtvrtek:  8:00 - 12:00
odpolední hodiny vyhrazeny dětským
klientům Horšovský Týn – dle objednávek tel. 379 428 620

Pátek:     8:00-12:00
Poliklinika II, U Nemocnice 148, rehabilitace,
Domažlice- tel. 374442000 dle objednání, mobil 601593370

Rehabilitace Horšovský Týn

pondělí- pátek
7:00- 15:00 dle objednávky

tel: 379428620.
Objednávat se můžete
od 7:00-8:00 denně

Rehabilitace Šos,
Poliklinika II, Domažlice

Pondělí- pátek 7:00-15:00
dle objednávek,
tel: 374 442 000

 

 

acum arcommini trezalka bioteta