Blog: REHABILITACE ŠOS

Hledání na našem webu:

Pomoc! Piercing!

Stále častěji se ozývají zneklidnění rodiče, kteří se chtějí dozvědět o našem stanovisku a argumentech ohledně  piercingu. Každá jizva, bez ohledu na příčinu vzniku, její stáří nebo umístění může rušit energetický tok v těle. Z této poruchy toku energie mohou vznikat různá onemocnění, často vzdáleně umístěné od místa jizvy. Při každém piercingu vzniká jizva, která na rozdíl od jizev vzniklých při operaci a úrazu je naprosto zbytečná.

Piercing v obočí může vyvolat různé energetické poruchy. Přesto většinou mladí muži nosí v obočí kovový kroužek. V prostoru obočí probíhá spojka mezi drahou tenkého střeva močového měchýře:

-jizva zde lokálně ruší a může tím vyvolávat jednostranné oční problémy, poruchy zraku, event. bolesti hlavy

- jizva může ovlivňovat prostor ramene a paže na uvedené straně, protože dráha tenkého střeva je na postižené straně drážděna. Potíže se mohou projevit od napětí svalů v oblasti ramene a šíje až k poruchám citlivosti ruky až k postupnému rozvoji degenerativních změn.

- dráha tenkého střeva předává energii do dráhy močového měchýře. Pokud se zde na přechodu drah vyskytuje jizva, může působit jako bariéra a dráha močového měchýře je energeticky nedostatečně zásobena. Uvědomíme-li si průběh dráhy močového měchýře, vidíme, že je zodpovědný za energetické zásobení hlavy, zad a zadní strany nohy až k malíčku. Jeho nedostatečné zásobení může být jednou z příčin vleklých bolestí hlavy, zad  a až k vedoucí k rozvoji poruch disků.

- přes vztah pravolevý mohou změny způsobené jizvou ovlivňovat i druhou stranu těla.

- vnitřní větev dráhy močového měchýře na sobě nese souhlasné body, jimiž je tato oblast spojena se všemi vnitřními orgány. Tím může jizva v obočí škodit na jakémkoliv místě v těle.

- přes pravidlo poledne-půlnoc je dráha tenkého střeva ve spojení s drahou jater a dráha močového měchýře s drahou plic!

Takový malý kroužek a tolik problémů!

Piercing na pupku je nyní také často místem zdobení mladých dívek. Ty chtějí nejen ukazovat holé bříško, ale ještě touží po jeho zkrášlení šperkem na pupku.   Piercing zde je ještě nebezpečnější ve srovnání s předešlým příkladem, protože přes pupek probíhá mimořádná přední střední dráha, která je nadřazena všem jinovým drahám.  Vzhledem k úzkému vztahu k zadní střední dráze , která je nadřazena všem jangovým drahám tím opět zasahujeme do celého organismu.  Zde vždy připomínám příklad mladé dvacetileté dívky, která náhle dostala těžké astmatické záchvaty a musela používat kortikoidy ve spreji. Při vyšetření jsem nalezla piercing v pupku, který dostala jako zásnubní dar od svého přítele. Vysvětlila jsem celou záležitost dívce, ona vyjmula piercing a potíže vymizely. Bohužel jen do dalšího víkendu, kdy přijel přítel a ona si opět piercing nasadila. Během několika hodin dostala opět těžký astmatický záchvat.

Je těžké argumentovat při trendům mody s rozumem. V době aplikace piercingu jsou mladí lidé zdraví a plni síly. Nedokáží si představit, že ze „zkrášlování“ vznikne rušivé pole pro celý organismus. Samozřejmě zde nejde jen o piercing, ale každé dítě má postupně vlivem úrazů a operací několik jizev na těle. A každá může škodit! Čím více jizev je na těle, tím větší pravděpodobnost, že některá z nich bude škodit. Nemoc se projeví potom na nejslabším místě organismu. Z jednoduché virózy potom může být těžká bronchitida nebo zápal plic, z průjmu může vzniknout kolitida a zánět močových cest může vést i k zánětu ledvin.

Pro zdraví bychom se měli zřeknout tetování a piercingu! Nemusíme přece dělat všechno módní, zvláště, když se tím ještě zraňujeme. Po několika létech bude piercing a tetování „out“, ale tělo zůstane poznamenáno celý život!

 

(Krause.I.: Hilfe! Piercing!, A.P.M.-Journal, 3/2004,  27.ročník/