Blog: REHABILITACE ŠOS

Hledání na našem webu:

Utáhněte si opasek

opasekObrovským problémem pro přetížení nohou představuje v současné době celosvětově problém nadváhy. Ať už to sledujete podle jakýchkoliv indexů, více jak polovina populace má více kilogramů než by měla mít. Nyní se preferuje velice jednoduchý způsob zjištění vašeho tělesného nadbytku a to měření obvodu pasu. Měřte ho jednou týdně/ nemusíte několikrát denně/, za stejných podmínek ráno, nejjednodušší je na úrovni pupku. Pokud ženy mají více jak 80cm a muži více jak 94cm, zpozorněte, pokud mají ženy více jak 88cm a muži více jak 102cm, máte připraveno na veliké problémy.

Hlavně tuk v břiše je měřítkem zdraví a bohužel při hubnutí se ztrácí z prostoru břicha jako poslední. Když se podíváte kolem sebe, většinou největší břicha uvidíte na mužích a těm jde opravdu z tohoto pohledu o život / androidní typ obezity, jablko, koule/. Větší stehna a boky jistě ženy trápí /gynoidní typ obezity, hruškovitý/, ale z hlediska zdraví to není až tak nebezpečné. Šikovný pomocník pro sledování úspěšnosti vaší diety je nošení opasku. Jakmile si můžete postupně opasek utahovat a dokonce na něm vyrábět další dírky, jste na tom dobře/ neplést s politickým utahováním opasků/.

A jak hubnout? Obézní mají většinou dobře nastudovanou bohatou literaturu, od různých obskurních diet až po velice sofistikované systémy s vážením a pečlivým výběrem toho, co strčíte do úst. Ale je to velice jednoduché. Musíte sami chtít, nikdo to za vás neudělá. Nepoměr mezi příjmem a výdejem je určitě srozumitelný každému. Takže uberte z denních dávek, např. na polovinu. Sám s obezitou bojuji, takže vím, o čem píši. Mně například pomáhá úplně odstřihnout cukry i složité cukry/ škroby/, tedy cukr jako takový, ale i vše co je z mouky/ chléb, rohlíky, knedlíky, těstoviny/. Dostatek zeleniny, pozor na nadměrný příjem ovoce/cukr/, ovoce bezprostředně před pohybovou činností nebo prací. A dostatečně pijte čistou vodu nebo minerální vody. A zase neslazené.

A velice rychle si začnete utahovat opasek!

MUDr.Zdeněk Šos, Rehabilitace H.Týn, tel. 379 428 620, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.