Blog: REHABILITACE ŠOS

Hledání na našem webu:

Rehabilitace u dětí - 2. část

okenkorehabilitacecast2Vyšetření funkce je dnes asi to nejdůležitější, co nás terapeuty a hlavně následně rodiče zajímá. U těch nejmenších se nejčastěji setkáváme s predilekcí hlavičky, což je preferování jedné strany. Dítě má otočenou hlavičku k jedné straně a neumí ji často aktivně držet nad zemí, když leží na bříšku. Maminky říkají, že nepase koníčky. Je nutné včasně zahájit terapii, protože pokud se tak nestane, tyto děti jsou ohroženy zpomalením psychomotorického vývoje, nerovnoměrným vývojem a vadami páteře, nejčastěji bočitostí páteře (skoliózou). U větších batolat se setkáváme s tím, že dítě neleze,

chodí po špičkách, vtáčí nožičky při chůzi nebo má vadné držení těla. Potom k nám dochází děti se zdravotním postižením jako například děti s DMO, ADHD a genetickými vývojovými vadami . Na rehabilitaci je možné přijít bez doporučení. Dokonce rodičům doporučujeme, pokud mají podezření na nějakou odchylku od .správného motorického vývoje, přijít a zkonzultovat vše s naší paní doktorkou Ivetou Holečkovou.

Na našem pracovišti nabízíme terapii pro miminka již od narození. Pokud si rodiče všimnou jakékoliv odchylky, je vhodné co nejdříve přijít na rehabilitaci. Metod je nepřeberné množství. Počínaje Vojtovou metodou, přes různá stimulační cvičení jako je senzomotorická stimulace, metoda Roswity Brunkow, cvičení v závěsu RedCord až po Bobath a NDTA metody. U nás není rozhodující, jakou metodu použijeme, více se soustředíme na daného klienta, co on a jeho rodina potřebuje, dle toho pak volíme terapeutický přístup. Některé miminko bude potřebovat zahájit intenzivní terapii Vojtovou metodou a následně pokračovat cvičením v závěsu. U jiného dítěte bude stačit instruktáž matky a cílená terapie formou hry dle Bobath. Je to velice individuální. Ideálně se všechny metody proinou a vznikne indivuduální přístup pro daného klienta.

Zveme všechny zájemce také na naše nové rehabilitační zařízení v Domažlicích na Poliklinice II. Rehabilitační oddělení je vybaveno několika tělocvičnami pro individuální terapii včetně závěsného zařízení Sling, dále je zde tělocvična pro skupinová cvičení, místnost s fyzikální terapii (elektroléčba, magnetoterapie, parafin, vakuoterapie) a vodoléčebné končetinové vany. Ordinace lékaře je vybavena kvalitním diagnostickým podoscanerem, díky němuž lze diagnostikovat poruchy klenby nohy.

MUDr. Zdeněk Šos, Rehabilitace Šos sro, H.Týn,Dobrovského 254, tel.379428620,  www.reha-arnika.cz, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.